Peynir sandviçi

Peynirli bir sandviçin kalorili içeriği birçok kişiye bağlıdır.Etkenler, yani: Ekmek türü, peynir çeşidi ve ilave malzemeler - tereyağı, ketçap veya mayonez. Her durumda sandviç, diyetle beslenmeye atfedilemez.

Peynirli sandviçte kaç kalori vardır?

Herhangi bir sandviçin temeli ekmek. Örneğin, "Borodinsky" ekmeği, 100 gramda 241 kalori ve gri ekmek olarak da bilinen "Darnitskiy" ekmeği - 211 kcal içerir. Somun "Dorozhny", ürünün 100 gramı başına 275 kcal içeriyor.

Bu sandviçin ana maddelerinden biripeynirdir. Hollandalı peynirin 100 gramı 352 kcal ve çedar peyniri içerir - 392 kcal. Rus peynirinde 360 ​​kcal, peynirde - daha fazla diyet tipi bir peynir, kalorili içerik ürünün 100 gramında 260 kcal'dır. Aynı zamanda mozzarella'nın kalorifik değeri 240 kcal'ye eşit ve daha düşüktür.

Erime peynirindeki kalorilerin sayısı da bağlıdırTürünün. Her durumda, oldukça yüksek ve ortalama yaklaşık 300 kcal olduğunu. Bu nedenle, eritilmiş peynir ile kalori sandviç katı ile daha düşük olmayacaktır. Peynir kalori sıcak sandviç kalori sandviç soğuk eşit olduğu dikkat çekicidir.

Ile bir sandviç Ek katkı maddeleriPeynir tereyağı, mayonez ve ketçap olarak kullanılabilir. 100 gram tereyağı% 73 yaklaşık 660 kcal,% 67 mayonez - yaklaşık 620 kcal ve ketçap 94 kcal içerir.

En yüksek kalorili sandviç bir üründür,tereyağı eklenerek beyaz ekmek üzerine kaşar peyniri ile pişirilir. Peynirli sandviçin en az kalorili versiyonu tereyağı yerine gri ekmek ve ketçaptan oluşan mozzarella.

Sandviç gerçekten diyet ürünü kabul edilemez, ancak sıkı bir diyet yapmaya bağlı olmayan insanlar ara sıra sevdikleri bir yemekle kendilerini şımartabilirler.