yumurta beyazı kalorileri

Yumurta proteini sadece% 10 protein. Bileşiminin% 90'ı sudur. Yağ, bu ürün, pratik olarak içermez, ayrıca, tamamen kolestrol içermez.

Yumurta beyazı bileşimi

Yumurta proteini, glikoz, grup vitaminleriB ve yararlı enzimler. Kalan mineraller ve vitaminler yumurta sarısında bulunur. Yumurta beyazı beyni besleyen niasin'in kaynağıdır. K vitamini daha iyi kan pıhtına katkıda bulunur ve kolin karaciğerdeki zehirleri giderir ve hafızayı geliştirir.

Yumurta proteini, karbonhidrat, protein,mineral maddeler ve amino asitler, ki bunlar vücut tarafından tek başına sentezlenmez. Hayvan proteini kullanılmadan güncellenmesi ve vücudun doku ve hücrelerinin oluşması imkansızdır. Tavuk yumurtasının proteini vücut tarafından neredeyse tamamen emilir. Amino asitlerin optimum kompozisyonu ve maksimum sindirilebilirliği bu ürünü biyolojik bir değer standardı haline getirir. Kökeninden bağımsız olarak herhangi bir protein, tavuk yumurtasının proteini ile karşılaştırıldığında amino asitler içeriği ile tahmin edilir.

Yumurtacık beyazlarında kaç kalori vardır?

Yumurta beyazı proteininin kalorili içeriği oldukça düşüktür. Bu ürünün 100 gramında 11 gram protein ve sadece 44 kcal içerir. Haşlanmış yumurta proteininin kalorili içeriği ayrıca 100 gramda 44 kcal'e eşittir. Tek bir yumurta proteininin kalorili içeriği yaklaşık 18 kcal'dır.

Yumurta beyazı uygulaması

Yumurta beyazı kullanımı oldukça yaygındır.

  1. Pişirmede kullanılır. Test ve şekerleme kremasının bir parçasıdır.
  2. Yumurta beyazı genellikle salata ve çorbalarda ek bir bileşen.
  3. Buna ek olarak, bu ürün ayrıca çiğ, kızartılmış ve kaynatılmış olarak da bağımsız bir yemek olarak kullanılır.
  4. Tavuk yumurtası proteini, vücut ve saç bakımında çeşitli yollar temelinde kozmetik alanında aktif olarak kullanılır.