haşlanmış yumurta iyi ve kötü

Yumurtalar en yaygın olanlardanHer gün masamızda bulunan gıda ürünleri. Birçoğu kahvaltılarını onsuz düşünmezler. Yine de, herkes haşlanmış yumurtaların fayda ve zararının ne olduğunu bilir. Fakat bazı sağlık sorunları olan insanlara kontrendikedirler.

Haşlanmış yumurtanın besin değeri ve faydası

Yumurta parçası olarak yararlı bir sürü bulunabilirmaddeler. Her şeyden önce, bunlar A, B, E, D vitamini ve nadir bulunan K ve PP'dir. Üründe mineraller vardır: demir, çinko, manganez, potasyum, selenyum, fakat en önemlisi - kalsiyum, aynı zamanda iyice emilir. Buna ek olarak, saf formundaki yumurta, birçoğu protein, protein ve amino asit içermektedir ve bunun olmadan tam bir yemek yemeniz imkansızdır. Haşlanmış yumurta içinde kaç protein sorulduğunda uzmanlar, 4-5 g veya kütlenin% 12-13'ü gibi rakamlar verirler. Bu o kadar da değil, ancak yumurta beyazı neredeyse tamamen vücut tarafından absorbe edildi, bu da büyük bir avantaj.

Tavuk yumurtalarının faydalı özellikleri arasındaBeynin işini iyileştirme yeteneği, serbest radikal hücreler üzerindeki zararlı etkiyi azaltma. Yumurtalar besleyicidir, doyurulur ve çok enerji verir, vücudun çalışma kapasitesini arttırır, bağışıklığı güçlendirir.

Haşlanmış yumurta kilo kaybı için

Haşlanmış yumurta kilo vermek için iyi midir?

Haşlanmış yumurta kalorili içeriği çok küçük değil- 100 gram başına 156 kalori. Bu nedenle, uzmanlar günde 1-2 yumurta kadar kilo vermenizi önerir. Fakat korkmadan, geceleri haşlanmış yumurta yiyebilirsiniz, fakat aynı zamanda makul miktarlarda yiyebilir, aksi takdirde sindirim problemlerine neden olabilirler.

Zarar ve kontrendikasyonlar

Yumurtalar iyi kaynatılmalıdır.Tehlikeli bir hastalığın taşıyıcılarını öldürmek - salmonella. Buna ek olarak, içerdikleri hakkında unutmayın zararlı kolesterol. Ve bu ürün, özellikle çocuklarda alerjiye neden olabilir.