kış için üzüm

Üzümden neyin yapılabileceğini bilmiyorsankış için aşağıdaki tarifleri kullanın. Biraz zaman harcadıysanız, stoklarınızı lezzetli, hoş kokulu ve kullanışlı müstahzarlarla dolduracaksınız.

Sterilizasyonsuz kış için marine edilmiş üzümler

maddeler:

Litre banka başına hesaplama:

 • olgun üzüm - 0,7 kg;
 • saflaştırılmış su - 520 ml;
 • masa sirkesi - 55 ml;
 • badjan yıldızları - 4 adet;
 • orta boy defne yaprakları - 2 adet;
 • granül şeker - 145 gr.

hazırlık

Üzümler, marine etmek için uygundur.yoğun etli eti olan dikdörtgen biçimi. Yumuşak yuvarlak meyveler, daha sonraki boşluklara uygulanması için daha iyidir; çünkü asitleme işlemi, şeklini koruması ve çatlaması muhtemel değildir. Fakat aynı zamanda meyvelerin yoğunluğunun üzümün olgunluğunu değil çeşitliliğini karakterize etmesi gerektiğini not ederiz.

Üzümleri demetlerden çıkarın, yıkayındikkatli bir şekilde biraz sıcak su dökün ve boşaltın. Steril bir kuru kavanozun altında, bir çift yıldız çocuğu Badjana koyduk, defne yaprakları ve daha sonra hazırlanmış üzümlerle tekneyi doldurarak, süreçte iki kova daha ekledi.

Şimdi suyu önce şekerle ısıtınBütün kristallerin eritilmesi ve beş dakika kaynatıldıktan sonra sindirmenin ilave edilmesi. Üzüm dolu bir kapta sirke döküp şekerle kaynatın. Zaten fark etmiş olduğunuz gibi, bu tarifte tuz kullanmıyoruz. Hazneyi önceden önceden kaynatılmış kapla mantarla kapatın, iş parçasını ters çevirin, kendiliğinden sterilize etmek için dikkatle sarın ve yavaşça soğumaya bırakın.

Isabella üzümlerinden komposto hazırlama

maddeler:

4 litrelik teneke kutular için hesaplama:

 • üzüm çeşitleri "Isabella" - 1 kg;
 • saf su - 2,6 - 2,9 l;
 • şeker - litre suya 190 gram.

hazırlık

Isabella üzümleri, kış için kompozisyon yapmak için en iyi şekilde kullanılırlar. Çarpıcı bir aroma ve çileklerin zengin bir tat bu tür ideal bir kütük elde etmek için yardımcı olacaktır.

Üzüm işlemek için geliyor, benim üzümakan suyun altında, sonra onlardan çilek çıkarıyoruz, bir kez daha ılık su ile durulayıp boşaltalım. Onları artık steril, kuru kapların altına koyduk ve kaynayan suyun kaynar suyun tepesine döküldük. On beş dakika sonra, su, tavaya dökülür, hacmi ölçülür ve sıvı litre başına bir bardak şeker dökülür. Şurubu bütün şeker kristallerini eritmek için kaynatın ve beş dakika daha sonra üzüm tenekelerine tekrar dökün ve kapaklarla mühürleyelim. Başarısız olarak, kapları iyice sararak ters çeviririz. Soğutma tamamlanıncaya kadar boşlukları bu şekilde bırakmak gereklidir.

Kış için üzümden yapılan ürünler

maddeler:

 • üzümler - 1,2 kg;
 • Limon suyu - 35 ml;
 • şeker - 550 g.

hazırlık

Reçel her türlü üzümden yapılabilir. Bunu yapmak için, önceden yıkanmış üzümlerden çilekleri çıkarın ve bir tencereye koyun. Biraz su döküp ateşe verelim. Üzümleri yedi dakika kaynatırız, bundan sonra süzgeç ile ovmak, ciltleri ayırmak ve bir taşın varlığı kolay olur.

Sonra, oluşan pürü şeker ile karıştırınve limon suyu ve pişirmeye ayarlayın. Lezzet kaynatıldıktan sonra, yarım saat kaynatın ve daha sonra kuru ve steril kaplar üzerine sarın, mantar ve yavaş yavaş "kat" altında soğumaya bırakın.

Kışlık üzüm suyu

maddeler:

 • Üzüm - ne kadar kullanılabilir;
 • Şeker - tat.

hazırlık

Beyaz üzümlerden suyu yapmak için, yeterincemeyve sıkacağı ile çilek geçmek için. Kırmızı çeşitlerin üzümleri, 70-80 derece sıcaklıkta biraz önceden ısıtılmalı ve yalnızca suyu sıkmak için cihazı kullandıktan sonra. Ortaya çıkan ürün bir tencereye dökülür, bir tabak üzerine konur ve granül şekerin tadına ilave edilir. Kaynadıktan sonra içeceği yaklaşık üç dakika kaynatın ve sonra steril kaplara koyun, pişmiş kapaklarla kapatın ve diğer müstahzarlar gibi kendiliğinden sterilizasyon için bir "kaplama" altına koyduk.