Kış için üzüm reçeli

Kışın üzüm reçeli sürpriz olabilirhatta tecrübeli bir tatlı dişi, çünkü çok yönlü ve banal bir tada ayırt edilmez. Bu sayede, rafınızdaki kalan boşlukların arka planına karşı olumlu bir şekilde öne geçebilir.

Kış için üzümden yapılan reçel - tarifi

Üzüm sıkılığına hazırlanırken,Konserve önce çilek hazırlanması için özel dikkat. Üzüm yüzeyinin yabani mayada zengin olması nedeniyle incelik kolayca fermente edilebilir, bu nedenle konserve önce çileklerin iyice yıkanması daha iyidir.

Konserve başlamadan önce, orijinal şeker içeriğini belirlemek için üzüm deneyin. Bundan hareketle, tarife içindeki toplam şeker miktarı ve sayımı.

maddeler:

 • üzüm - 1,1 kg;
 • şeker - 1 kg;
 • su - 220 ml.

hazırlık

Briared demetleri dikkatlice durulayın vekaynar suda birkaç dakika kaynar- bu adım yüzeydeki maya artıklarından kurtulur ve çilek üzerindeki deriyi inceltir, çünkü şurup içeriye nüfuz etmeye daha istekli olacaktır. Çilek ağartırken, bir sonraki brülörde su ve şeker karışımını koyun. Şurup kaynamaya başladığında, ısıyı düşürün ve içine meyveleri daldırın. Üzümleri 20 dakika pişirin, bulaşıkları ısıdan alın ve tüm gece serinmeye bırakın. Sonra tekrar bulaşıkları yangın ve kaynatın sonra çilek başka bir 40 dakika pişirin. Üzümleri temiz kavanozların üzerine serin ve şurupu 15 dakika daha kaynatın. Teneke kutuların içindekileri kaynar şurup dökün ve hepsini haşlanmış kapaklarla sarın.

Kışın sultanın üzümlerinden reçel

Sultanın çeşidi bunun içinde dikkate değerdir.neredeyse hiç kemik, ki bu onların eğitimini yapmaya karar vermiş olan aşçın çalışmalarını büyük ölçüde kolaylaştırır ve hızlandırır. Diğer şeylerin yanı sıra, en tatlı çeşitlerden biri olarak kabul edilen sultana, hasat ettiğinizde şekeri önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz.

maddeler:

 • üzümler - 580 g;
 • şeker - 260 g;
 • su 115 ml.

hazırlık

Sultanı çıkardıktan sonra iyice durulayınBir demle meyveler. Şekeri su ile karıştırarak, kalın bir şeker şurubu hazırlayın ve her şeyi kaynatın. Kaynayan bir şurupta çilekleri boşaltın ve 20 dakika pişirin. Kabı ısıdan çıkarın ve 8 saat bekletin. Kaynama-soğutma işlemini iki kez daha tekrarlayın. En son soğuttuktan sonra çilekleri şurupta pişene kadar bırakın, onlar altına düşene kadar. Reçeli temiz bir kaba dökün, örtün ve sterilize bırakın. Kış için çukurlar olmadan üzümden reçel sterilizasyon zamanı, reçel hacmine ve tercih vermeye karar verdiğiniz yönteme bağlıdır.

Kışın üzüm reçeli - basit bir tarif

maddeler:

 • elma - 2,8 kg;
 • üzümler - 1,2 kg;
 • şeker - 1,8 kg;
 • su 780 ml.

hazırlık

Fırçadan çıkarılan meyveleri dikkatle durulayın veDilimler üzerine elmalar, meyve karışımını bir emaye tencereye koyun. Şekeri ve suyunu karıştırın, karışımı ateşin üzerine koyun ve kaynatın. Meyve ve çilekleri kaynar şurubu dökün, gece boyunca serinlemek için bırakın. Kaynama / soğutma işlemini iki kez daha tekrarlayın. Son kaynatma işleminden sonra, reçelleri elma ile kış için üzümlü teneke kutulara dökerek steril kapaklarla yuvarlayın.

Kış boyunca isabella üzümlerinden reçel nasıl hazırlanır?

maddeler:

 • su - 320 ml;
 • üzümler - 1.6 kg;
 • şeker - 1,4 kg.

hazırlık

Suyun hafif şeker şurubu hazırlayın ve 300 gşeker. Fırça üzümlerinden çıkarılan kaynar şurubu koyun ve 15 dakika pişirin. İş parçasının tabanını soğutun, sonra ateşe geri döndürün ve kalan şekeri boşaltın. Reçeli yarım saat kadar kaynatın ve sonra bankaların açılması ve sterilizasyona geçin.