deri ceket nasıl yıkanır

Yıkama deri ceket kesinlikle yasaktır! Yıkadıktan sonra deri ceketi lekelenebilir, boya soyulabilir ve cilt koruyucu tabakasını kaybedebilir. Bu durumda, lekelerin yıkandığı bir gerçek değildir. Genel olarak, bir deri ceketi yıkamak, çöp kutusuna bir şey göndermenin doğru yoludur.

Bir deri ceketi elle yıkayıp, sudaki lekeleri hafifçe temizlemek mümkün müdür?

Ne manuel, ne daktiloda, ne de narinyıkama bunu yapmaz. Cilt asla silinmez ve hiçbir koşulda yok edilir. Doğruca bir deri ceketi yıkamanın hiçbir yolu yoktur. Ceket sadece temizlenebilir. Kuru temizlemede mutlaka değil, birçok leke çıkarılabilir ve evde olabilir, ancak deri ürünlerini yıkamazsınız!

Bir deri ceketi temizlemek için birkaç sır:

 1. Su ve sabun kullanılabilir, ancak ceketi onlara batırmak imkansızdır.
 2. Sabun ve amonyak içeren bir su çözeltisinde bir sünger batırılır ve ceketin yüzeyini nazikçe parlatır.
 3. Gliserin içeren sulu bir solüsyon, ceketi parlak ve iyi bakımlı bir görünüme kavuşturacaktır.
 4. Amonyak veya gliserin içeren bir sabun solüsyonuyla muamele ettikten sonra, ceket hintyağı ile ıslatılmış bir peçeteyle silinir.
 5. Ceketi güncellemenin diğer uygun fiyatlı ve hızlı bir yolu, yüzeyini bir şampuan çözeltisine batırılmış bir süngerle silmektir.
 6. Hafif dövülmüş yumurta beyazı çok eski bir deri bile parlaklığını geri yükleyebilir.

Hafif bir deri ceketi nasıl temizleyebilirim?

Açık renkli bir ceketi temizlemek için, benzinli ve beyaz magnezyum tozlarını karıştırmanız gerekir. Elde edilen karışım ceket üzerine uygulanır ve bir giysi fırçasıyla dikkatle hareket edilerek çıkarılır.

Derideki yara izlerinden kurtulmak nasıl?

Deri giyme sürecinde, özellikle dedirsekler, çantaların altındaki omuzlar, kolluklar ve yakalar üzerinde ve ayrıca bağlantı elemanları çevresinde. Ceketin orijinal görünümünü geri getirmek normal şeffaf ayakkabı kremasına yardımcı olacaktır. Aşınmalara uygulanır. Fakat manşet ve yaka üzerine bir krem ​​kullanmak çok uygun değildir çünkü elbiselerde veya kollarda veya ellerde iz bırakabilir. Portakal kabuğu bulunan kelepçelerdeki lekeleri çıkarmak için daha kullanışlı bir yöntemdir. Gerekli cilt alanları sadece taze portakal kabuğunun dış tarafıyla silinir.

Deri ceketlerden yağlı lekeleri çıkarmak için?

Bunun için birkaç yol var:

 1. Nişasta, kalker, talk pudrası. Deri ceketi üzerindeki lekeleri yıkamak için,nişasta, tebeşir ve talk karışımı (veya bebek tozu) kullanmak yeterlidir. Toz lekeye yarım saat süreyle uygulanır ve daha sonra bir fırça ile dikkatle temizlenir. Lekelerin çıkarılmasında tuz kullanın tavsiye edilmez, çünkü hassas cilt tuz kristalleriyle kolayca hasar görebilir ve ceket üzerinde çizikler bırakabilir.
 2. Bulaşık yıkama ilaçları. Leke eskiyse, bulaşık deterjanı onunla baş edecektir. Cilde bir sünger ile uygulanır ve

  deri ceketi lekeleri

  silin, sonra çare kalanları nemli bir bezle çıkarılır.
 3. Patates nişastası. Patates nişastasından Kaşitza - mükemmelyağlı lekeleri deriden uzaklaştırmak için araçlar. Kirlenmiş bir alana hafifçe ovularak sürülür ve 15-20 dakika bekletilir. Daha sonra yumurta çıkarılır ve cilt benzinle silinir.
 4. Monitörler için temizleme peçeteleri. Yüzeylerin yağdan temizlenmesine izin veren emprenye içeren LCD monitörleri temizlemek için peçetelerle yeni bir leke çıkarılabilir.
 5. Özel araçlar. Mağazalar için özel araçlar sunuyoruzyağ lekelerinin deriden alınması. Spreyler çoğunlukla yeni lekelerle baş ederler ve bileşime bağlı olarak peçeteler hem taze hem de nispeten eski lekeler için kullanılabilir. Ancak her iki leke sökücü eski eski kir ile baş edemez - kuru temizleyicilere temizleme emanet etmek daha iyidir.