Kaplumbağa beslemekten daha

Bir kaplumbağa yanlış beslenirse,Kaprisli olmaya, iyi yemek yemiyor ya da yemek reddediyor. Orta Asya ya da step kaplumbağalarının bir istisna değildir. Evcilınızın rahat hissetmek için, bir bebeğin diyetini yetkin bir şekilde oluşturun.

İnişli Orta Asya kaplumbağasına ne beslenecek?

Başlangıç ​​olarak, kesinlikle tüm kaplumbağalar seviyorsebze yemeği. Yararlı bitkiler arasında lahana, kabak, karpuz, kavun, marul, elma ve karahindiba vardır. Vazgeçmeyecek ve çilek - ahududu, kiraz ve çilek vereceğim. İçine batırılmış beyaz ekmeğe sahip süt, bir kabuk hayvanı tadacaktır.

Kaplumbağayı başka ne besleyebilirsin? Kalsiyum, bir kemik örtücüsü - bir kabuk inşa etmek ve korumak için gereklidir. Bu nedenle, taze süzme peyniri menüde bulunmalıdır. Manna ve karabuğday tahılları, gıda ürünlerinin zenginleştirilmesinden fayda görür.

Kaplumbağaların vejetaryen olduğunu düşünmeyin. Kesinlikle her şeyi yiyorlar. Bu nedenle, teraryumları dekore ederken çok dikkatli olmanız gerekir. Sonuçta, oraya gelen neredeyse her şey "test edilmiş" olur. Bu nedenle, evde beslenen hayvanları protein gıdalardan mahrum bırakma. Yeterli bir çorba kaşığı çiğ kıyılmış et veya haşlanmış yumurta yarıları. Ancak eve kara kaplumbağasını zararlı etle beslemektense, protein eksikliğini telafi ederek, kötü etkilenen ürünün akvaryum balıklarını besleyen gerçek bir solucanla yer değiştirmesini sağlayın. Ama aşırıya kaçma. Hayvansal kökenli herhangi bir gıda sindirim bozukluğuna neden olabilir. Ve kaplumbağa mutfağını fasulye, zengin sebze proteini ile doldurmak daha iyi.

Kaplumbağanın rasyonunu domates, salatalık ve havuç ile doldurmayın. Onlardan hoşlanmıyorlar. Bu kolayca açıklanabilir, çünkü vahşi doğada çilek, çöl bitkileri veya bir carrion yiyor.

Kışın bir kaplumbağa beslemek için ne gerekir?

Genellikle kışın kaplumbağalar kış uykusuna girerler. Ancak bu soğuk dönemde evde oldukça sıcaktır. Bu nedenle, kaplumbağa uyku değil, yavaş yavaş. Bu dönemde evde ne tür kaplumbağaları besleyeceksiniz?

Yiyecek aynı bırakılabilir. Ancak küçük arkadaşın yaz günlük oranını geçemezse şaşkın olmayın. Kış dönemi için yaklaşık bir günlük rasyon hesaplanabilir ve şu şekilde görünecektir:

  • havuç - 30 gram,
  • patates haşlanmış - 20 gram,
  • lahana - 30 gram,
  • beyaz ekmek - 20 gram,
  • balık yağı - 0.5 gram,
  • pancar - 20 gram.

Bu listeyi yaz aylarında otlar ile zenginleştirmeyi unutmayın, örneğin, yaprakları yoğun ve kirli bir yol ve şehirden alınabilen bir karahindiba.

Bir kaplumbağa su içmek gerekli mi?

Size eve ne besleyeceğiz demiştikkara kaplumbağaları. Ne de olsa su içmek zorundalar, nadiren içki içiyorlar: biri - bir haftada bir - iki hafta, diğerlerinde ayda suya "tarih" var. Su prosedürlerinin düzenlenme sıklığı, hayvanın belirli bir süre içinde ne yediğine bağlıdır.

Bir kaplumbağayı besleyebileceğinden daha

Lahana ise, o zaman bir kaplumbağa vücudunun hücreleriyeterli miktarda nem alır ve "yüzmek" daha az olacaktır. Ancak günlük diyetin çoğu beyaz ekmek ise - küvet biraz daha sıklıkla düzenlenmelidir.</ P>

Her ne kadar, beyninizi almamak için,kaplumbağa banyo günü haftada bir buçuk. Havza içine bir santimetreden daha az su dökün. Hayvanınızın burnu su seviyesinin üstünde olmalı, böylece gezegenimizin kara sakinleri boğulmuyordu. Hayvanı suya koyun ve yarım saat boyunca tadını çıkarın. İnanın bana, bu sefer bebeğin sarhoş olduğu ve yüzmesi için zamana ihtiyacı var.